Odštamapaj stranicu | Zatvori prozor

Iskustva sa dijetama

Odštampano sa sajta: MAKSIMALNOFORUM.com
Kategorija: Diskusije
Ime Foruma: Doktore, šta mi je ovo?
Opis Foruma: Brine vas nešto u vezi zdravlja...pitajte ovde
URL: http://www.maksimalnoforum.com/forum/forum_posts.asp?TID=885
Datum štampanja: 23.Oktobar.2014 u 05:17

Tema: Iskustva sa dijetama
Autor: Jasa
Naslov: Iskustva sa dijetama
Datum postavljanja: 30.Jul.2004 u 16:52

Zadnjih godina veoma je popularna tzv dijeta od 90 dana(ponavljanje ciklusa od 4 dana,pri cemu je dorucak svakoga dana isti i cine ga 2 vocke,a rucak i vecera su po danima redom proteinski,skrobni,ugljeno-hidratni i vocni obrok).Bilo bi lepo cuti neka iskustva u vezi sa ovom dijetom. 

Odgovori:
Autor: Ninana
Datum postavljanja: 31.Jul.2004 u 03:25

Nemam pojma nista o djetama , ali bih volela da od elegantno punijih cujem : KAKO SE VI LJUDI GOOOOOJITE ?

Ja jedem normalno ali mi vec godinama fali par kg .

Kad cujem ove price o djetama prosto mi ne idu u glavu . Manje jedite i naravno STORT

-------------

Datum postavljanja: 31.Jul.2004 u 07:06
Neki ljudi imaju ubrzan metabolizam,pa je to razlog sto nemaju problema sa viskom kilograma.Verovatno je to i kod tebe slucaj.Pa jos ako nisi ljubitelj slatkisa...

Autor: Mauricije
Datum postavljanja: 31.Jul.2004 u 12:33
hehehe ma kakve djete.... u zdravom telu zdrav duh, a verujem da vazi i obratno, ono u zdravom duhu.... :))))
 bese jedna interesantna djeta bas u ovom forumu, cini mi se da je Sekula postavio...mozda se kome i svidi. :))

-------------
http://www.maksimalno.com">

Autor: msteva
Datum postavljanja: 01.Avgust.2004 u 20:24

probajte sa trcanjem. Verujte mi pomaze

Datum postavljanja: 02.Avgust.2004 u 02:27
Naravno i plivanje , barem sad dok je lepo vreme ! A ima i prednost nad dr. sportovima - nema znojenja

-------------

Autor: saljivdzija
Datum postavljanja: 02.Avgust.2004 u 10:51

XaXa tako sam i ja pricao u svojim dvadesetima, uvek mi je falilo par kila zbog brzeg metabolizma ali otkad sam nagazio tridesetu to se dosta promenilo  u prvih godinu dana sam se ugojio 10 kila (iako sam jeo koliko i ranije) sto je bilo taman onoliko koliko mi je falilo ali sam onda morao da pocnem da se kontrolisem kako se to ne bi nastavilo  nisam vise dezintegrator hrane kao nekada t.j. ako ne pazim krenu da se pojavljuju neke cudne izrasline u vidu slaufa sa strane i bojlera spreda veruj te mi, kakav god da vam je metabolizam neke stvare se menjaju sa godinama i treba im se prilagodjavati  

tako recimo svi moji vrsnjaci (dobro ne bas svi ali 80% sigurno) furaju bojler i slauf i sto je najstrasnije od svega predali su se bez borbe?!?!  da ne uzivam u svim vrstama sporta verujem da bi se to i meni desilo ali sam srecom i dalje hyperaktivan pa sve te nasl*ge (dobro, ne bas sve ali veliku vecinu ) istopim pre nego sto se stvarno zalepe  sve u svemu za mene je SPORT najbolja dijeta i naravno izbegavanje prezderavanja, ne mogu da shvatim ljude koji ne mogu da prestanu da jedu dok god im ne pripadne muka  imam par takvih drugara pa zato... jednom prilikom sam cuo i sledecu stvar:

dorucak pojedi sam, rucak podeli sa prijateljom, veceru daj neprijatelju

sa tom dijetom na vrhu nemam nikakvih iskustava ali znam da se ovde gomila ljud przi na neku mesnu dijetu i cak je kod par njih i funkcionisalo  ili kako mi je drugar jednom prilikom iskreno rekao: super je dijeta, nisi gladan a ne gojis se

-------------
I hate people when they're not polite

Datum postavljanja: 04.Avgust.2004 u 08:52

Cula sam za tu dijetu gde je akcenat na ishrani mesom,tzv Etkinsonova dijeta.Kazu da je vrlo efikasna,da se kg naprosto tope...Medjutim,s druge strane,preterano konzumiranje mesa moze dovesti do nekih negativnih efekata,nagomilavanja stetnih materija u organizmu,sto se moze negativno odraziti na zdravstveno stanje.

Licno,ja ne bih mogla drzati tu dijetu,jer sam ljubitelj voca i povrca,a umereno vegetarijanski tip ishrane mi u potpunosti odgovara(pored uobicajene vocno-povrcne ishrane povremeno konzumiranje ribe,nekih posnijih vrsta mesa...).

Kazu,mediteranski tip ishrane(voce,povrce,plodovi mora,...)je najzdraviji nacin ishrane. 

Autor: Tasa
Datum postavljanja: 04.Avgust.2004 u 09:02
Ja nisam pametna sto se toga tice. ja jedem malo ali stvarno jako malo. pojedem mozda krisku crnog hleba i parcence sira, a ako sam bas gladna pojedem eventualno bananu. pogadjate, imam problema sa viskom kilograma. brze dijete ne priznajem... ja se hranim poslednjih meseci u zdravoj hrani i izgubila sam par kilograma ali se osecam sjajno...ne postoji kratkorocno resenje.potrebno je da se promeni citav stil zivota i nacin ishrane. ja idem na tu varijantu...

Datum postavljanja: 06.Avgust.2004 u 02:07

U pravu si:brze dijete imaju kratkotrajni efekat.Po prestanku drzanja dijete kg se brzo vracaju(tzv efekat "bumeranga").

Najbolje je uvesti zdrave navike ishrane-pravilno se hraniti,sto ukljucuje zdravu hranu,umerenost,kao i svakodnevno bavljenje nekom fizickom aktivnoscu(aerobik,plivanje,...vec prema afinitetima).Ja sam u jednom periodu BEZ DIJETE,samo vodeci racuna o ishrani(jela sam do 12 h voce,tj dorucak je bio voce,a posle uobicajena ishrana) i baveci se aerobikom i svakodnevno upraznjavajuci duge setnje-uspela da za par meseci smrsam 5-6 kg.Takvo mrsavljenje je zdravo(oko 1kg mesecno).A takodje,setnje i povecana fizicka aktivnost deluju smirujuce-oslobadjaju od napetosti i dobra su preventiva protiv stresa,sto je danas vrlo cesta pojava.

Taso,na pravom si putu-jedino korigovanjem ishrane-usvajanjem zdrave ishrane kao nacina zivota-mozemo postici trajne rezultate.

Datum postavljanja: 08.Avgust.2004 u 15:11
Ja sam vam lepo rekla : SPORT i RUPA U KASICI

-------------

Autor: brance
Datum postavljanja: 13.Avgust.2004 u 16:13

PA AKO OCES DA SKINES KILCA ODNA MOGU DA TI +PREPORUCIM JEDNE LEKOVE KOJE SE ZOVU....REDUCTIL ....GARANT SKIDAS KILCA SAMO STO MOR DOKTOR DA TI PREPISE I DOSTA SU SKUPI....

-------------
brance

Datum postavljanja: 22.Avgust.2004 u 15:29
Jesi li ti koristila te "reductil" tablete,ili je rec o iskustvu o kome si slusala?Malo sam skeptik prema tabletama te vrste.

Autor: BRAINSTORM
Datum postavljanja: 22.Avgust.2004 u 15:44

Reductil 100 tableta kosta otprilike 300€!!!

http://www.pharmacyhealth.net/reductil-uk.htm - http://www.pharmacyhealth.net/reductil-uk.htm

-------------
DO NOT UNDERESTIMATE THE POWER OF THE DARK SIDE!

Datum postavljanja: 23.Avgust.2004 u 09:22
ja ne nego moj brat i prepolovio se.a te tablete kostaju óko 70 evra ovde kod nas...

-------------
brance

Datum postavljanja: 24.Avgust.2004 u 03:01
Mozda su ove vise miligrama?!

-------------

Datum postavljanja: 24.Avgust.2004 u 08:43
15MG TACNO RECENO..

-------------
brance

Datum postavljanja: 19.Septembar.2004 u 15:34

Originalni autor: Ninana

Ja sam vam lepo rekla : SPORT i RUPA U KASICI

Posto je proslo leto , pa samim tim i sezona plivanja ( barem na otvorenom ) ,mazete da se bacite na gimnastiku

-------------

Autor: Tanja
Datum postavljanja: 21.Septembar.2004 u 13:38

Preporucujem svima koji zele da drze dijetu i imaju koji kilogram vise pokusaju(do 5kg) sledece:

Jedite sve sto vam je volja, ali od normalne kolicine polovinu. Nedostajace vam prvih par dana ona druga polovina, umesto nje napite se lepo (za vreme jela) kisele ili obicne vode, iako previse kisele vode i nije bas preporucljivo jer kroz neko vreme stvara kamenac u bubrezima.

Ali, ne zaboravite da za to vreme nedostaje organizmu vitamini, nabavite one sumske tabletice koje imaju sadrzaj raznih vitamina. I jos nesto: Caj koprive radi cudo sa stomakom i cisti kompletan organizam.

Mama moja je drzala tu "dijetu" (ako se moze dijetom nazvati) pre godinu i nesto i smrsala 4 kilograma za mesec dana. Organizam joj je navikao kroz tih mesec dana na manje kolicine koje i dan danas jede. Obavezno je da pijete taj caj koprive uz sve to. Dijete jeste da traje mesec dana, ali je zaista uspesna!

-------------
AiN't No SuNsHiNe WhEn ShE's GoNe ...

Autor: pila
Datum postavljanja: 23.Januar.2005 u 06:04
Originalni autor: Jasa

Zadnjih godina veoma je popularna tzv dijeta od 90 dana(ponavljanje ciklusa od 4 dana,pri cemu je dorucak svakoga dana isti i cine ga 2 vocke,a rucak i vecera su po danima redom proteinski,skrobni,ugljeno-hidratni i vocni obrok).Bilo bi lepo cuti neka iskustva u vezi sa ovom dijetom. 

Pozdrav!

Ja sam koristila tu dijetu tzv. UN dijeta. I super je. Probala sam onu sa juhom od kupusa, mesnu, bolinièku i mnoge druge ali mi ni jedna nije odgovarala kao ova. I to zato što je raznovrsna.

Na dijeti sam bila 32 dana i prestala sam . Nisam mogla više izdržati. Za to vrijeme sam smršala 14 kila. I zamislite da mi se kile nisu vratile. S tim da se ipak malo èuvam hrane. Dijetu bih svakome preporuèila.I ja æu je ponovo koristiti. Sretno!

-------------

Autor: KizaHood
Datum postavljanja: 24.Januar.2005 u 02:21

Originalni autor: pila

Sretno!

Ya, right!

-------------
Pa sta?

Datum postavljanja: 24.Januar.2005 u 13:10

14 kg za mesec dana?!?! pa to je prilicno opasno, ogroman sok za organizam pitam se da li prezive oni sto su malo istrajniji t.j. probaju da izguraju svih 90 dana

ja sam recimo nabavio novu vagu koja mi dosta pomaze da se ne ugojim previse

-------------

Autor: someone special
Datum postavljanja: 25.Januar.2005 u 14:27

ha ha ha!!! Ja sam tako gradjena da svi kilogrami viska odlaze na mesta gde je potrebno!

P.S: Redovno trcim, igram odbojku i basket i radim vezbe!

-------------
Who let the dogs out?!

Datum postavljanja: 25.Januar.2005 u 17:10
ovaj tvoj P.S. je najbolja dijeta

-------------

Datum postavljanja: 27.Januar.2005 u 04:13
Originalni autor: KizaHood

Sretno!

Ya, right!

Cilj ove dijete je promjeniti naèin prehrane. U razgovoru sa nutricionistom, doznala sam da ova dijeta ne utjeèe štetno na zdravlje. Moja kolegica je za isti period smršala 7 kg. Znaèi da zavisi sve od organizma i od toga koliko èovjek u sebi ima vode .

Tako da nema potrebe za ovakvim drastiènim slikama jer to ova dijete ne prikazuje. Koga interesira neka se raspita pa æe vidjeti o èemu se radi. I opet sve pohvale za ovu dijetu koja je raznolika  a ne šteti zdravlju.

-------------

Datum postavljanja: 27.Januar.2005 u 05:15

Znaèi da zavisi sve od organizma i od toga koliko èovjek u sebi ima vode .

cek cek, ja sam mislio da je cilj dijeta u ovoj temi da skines masno tkivo a ne da dehidriras to bre ko bilderi pred takmicenje... uzas...

ako ta dijeta nije "nezdrava" kako onda da si izdrzala samo 32 dana? tako da i dalje ostajem pri tome da nema prave dijete bez fizickih aktivnosti jer to je jedini nacin da sagoris suvisne kalorije...

-------------

Datum postavljanja: 27.Januar.2005 u 06:08

U razgovoru sa nutricionistom, doznala sam da ova dijeta ne utjeèe štetno na zdravlje.

Pa sad... Ne utice - ako ti drzis tu dijetu, ona zasigurno ne utice na zdravlje ostalih ljudi u tvom okruzenju.

-------------
Pa sta?

Datum postavljanja: 27.Januar.2005 u 11:32
Originalni autor: KizaHood

U razgovoru sa nutricionistom, doznala sam da ova dijeta ne utjeèe štetno na zdravlje.

Pa sad... Ne utice - ako ti drzis tu dijetu, ona zasigurno ne utice na zdravlje ostalih ljudi u tvom okruzenju.

Može da utjeèe samo na ljude plitke pameti. A stvarno ih ima mnogo.

A nisam izdržala duže zato što...... ma boli vas što nisam . 

-------------

Datum postavljanja: 28.Januar.2005 u 02:05

Sta?! 'oces da kazes da stvarno ima mnogo ljudi koji veruju da dijeta nije stetna po zdravlje?

U stvari, to ti verujem...

-------------
Pa sta?

Datum postavljanja: 28.Januar.2005 u 03:53
Originalni autor: saljivdzija

cek cek, ja sam mislio da je cilj dijeta u ovoj temi da skines masno tkivo a ne da dehidriras to bre ko bilderi pred takmicenje... uzas...

ako ta dijeta nije "nezdrava" kako onda da si izdrzala samo 32 dana? tako da i dalje ostajem pri tome da nema prave dijete bez fizickih aktivnosti jer to je jedini nacin da sagoris suvisne kalorije...

Svaki puta kad covek hoce da smrsa prvo krene da gubi vodu pa tek na kraju  gubi salo(veliki procenat sala je voda tako da...).

Slazem se nema kvalitetnog mrsavljenja bez fizicke aktivnosti.

-------------

Datum postavljanja: 28.Januar.2005 u 05:02
Originalni autor: BRAINSTORM

Svaki puta kad covek hoce da smrsa prvo krene da gubi vodu pa tek na kraju  gubi salo(veliki procenat sala je voda tako da...).

Slazem se nema kvalitetnog mrsavljenja bez fizicke aktivnosti.

Naravno da prvo gubi vodu pa tek onda sve ostalo samo sto je nezdravo da se to radi tako sto prestanes da unosis odredjenu kolicinu hranljivih materija koje su organizmu potrebne!!

Ili mozda neko moze da mi objasni zasto su ljudi koji drze dijetu uzasno nervozni, malaksali, razdrazljivi i sl. a ljudi koji skidaju kilograme sportom uvek dobro raspolozeni, vedrog duha i sl.? Znaci proces je vrlo slican samo sto nekim dijetama teras organizam da trosi rezerve zato sto mu ne unosis sveze materije koje su mu potrebne dok kroz sport trosis sveze koje si uneo pa tek kad ponestane krene da trosi zalihe Znaci sportom ih sagorevas posto je organizmu (tacnije misicima) potrebna energija dok dijetama bez sporta unosis mnogo manju kolicinu hranljivih materija od onoga sto je organizmu potrebno pa on jadan krene da trosi bajate zalihe i od njih "zivi" tako da nije ni cudo sto si uvek malaksao, zamoren, lose raspolozen i sl...

Sad mnogim ljudima je problem sto sportom ne mozes tako brzo i efikasno da skines kolicinu kilograma koju mozes "gladovanjem" pardon dijetom tako da se ljudi zbog toga obicno okrecu dijetama pa se posle izvesnog vremena vracaju ponovo normalnom rezimu ishrane pa posle nekog vremena opet dijeta i tako u krug - da, organizam bas uziva u tom

-------------

Datum postavljanja: 28.Januar.2005 u 15:09
Po meni je najbolje za mrsavljenje kombinovati sport i dijetu sa malo ugljenih hidrata.

-------------

Autor: Slatkica
Datum postavljanja: 21.Februar.2005 u 04:23

Cula sam za tu dijetu gde je akcenat na ishrani mesom,tzv Etkinsonova dijeta.Kazu da je vrlo efikasna,da se kg naprosto tope...Medjutim,s druge strane,preterano konzumiranje mesa moze dovesti do nekih negativnih efekata,nagomilavanja stetnih materija u organizmu,sto se moze negativno odraziti na zdravstveno stanje.

Licno,ja ne bih mogla drzati tu dijetu,jer sam ljubitelj voca i povrca,a umereno vegetarijanski tip ishrane mi u potpunosti odgovara(pored uobicajene vocno-povrcne ishrane povremeno konzumiranje ribe,nekih posnijih vrsta mesa...).

Kazu,mediteranski tip ishrane(voce,povrce,plodovi mora,...)je najzdraviji nacin ishrane. 

E, cao ta Etkinsova dijeta je stavrno delotvorna i ja sam je drzala vise puta, ali se kasnije ponovo ugojim i uopste nije zdrava za drzanje, i tu ne ide voce, vec samo povrce, jer to jer to je dijeta bez ugljenih-hidrata i secera.

kakkvu dijetu ja sama ostavruje, sama sam je osmislila ujutru za dorucak pojedem dva dvopeka i to u 12 sati, i dve case jogurta moze i mleka. kada dodjem kuci pojedem jedno parce hleba i jedan tanjir bilo cega sto mama spremi, znaci ne izostajem nikakvu hranu, a za veceru ili uzinu, to ne koristim.

Verujte mi, ljudi ja za dve nedelje skinem stomak, a tek za mesec dana pravilnog drzanja, dosta se smrsa a i akda prekinem ovu dijetu nema ono naglog gojenja.

Tako da ljudi, ejdes sve, samo u manjim kolicinama i posle pet nista ne jedes, mozes mleko ili jogurt ako si bas puno gladan i ne mozes da izdrzis...

Sto se tice sporta, ne bavims e sportom vec ujutru uradim oko 20 cucnjeva i super mi dodje...Izbegavajte secer, e ejdino kada vam spadne secer, mozete uzeti malo slatkog, probajte sami dijetu i uvericete se....

-------------
Sve sto Homer kaze je istitina....

Autor: CESARICA
Datum postavljanja: 10.Mart.2005 u 12:29

Sve sam ovo fino procitala i mogu vam reci da sam i ja probala etkinsovu dijetu koju sam drzala samo pet dana jer vise nisam mogla da izdrzim a moja koleginica oko 9 dana i vjerovali ili ne ja nisam ni pola kilograma snrsala.Imam 23 godine i do ove zime stalno mi je tezina varirala izmedju 59 i 61 ali sam se ove zime jako opustila i previse sam opterecena sa gubitkom kilograma, toliko mnogo da se plasim jer stalno mislim o tome kako da smrsam i pocinjem razne dijete i prekidam jer radim u prodavnici i  slatkisi su mi na dohvat ruke.Ako je neko ikada probao one bromelan tablete iz BIOKLINIKE mislim da je bio bijesan isto koliko i ja, porucila sam ih i sa postarinom kostaju 25 eura!Nije to problem sto kostaju toliko jer da su mi pomogle dala bi im jos toliko ,nego ljudi ja ni gram izgubila nisam i cak sta vise umislila sam da jedem mnogo vise od kada sam njih uzimala.Nisam pakovanje do kraja ispila jer sam se uplasila kad vidim sto tableta a gubitak kilograma navodno desetak kilograma.Neznam tacno koliko ali vise nego sto mi je bilo potrbno da oslabim.Odkako sam pila te tablete ja sam se ugojila nekih 3 kg jos.Sada imam 64 a tablete sam pila prije tri mjeseca.Na BIOKLINIKU sam bila toliko bijesna da bi ih udavila svojim rukama i rekla cijelom svijetu da nikom na pamet ne padne da te jade kupi! Voljela bi da mi pomognete nekom dijetom koja sadrzi voce jerja slatkise obozavam jer sam jako navikla na njih pa mi voce mnogo znaci pored toga sto je slatko ono je naravno i zdravo.   Sto se fizickih aktivnosti tice njih me mrzi sama da primjenjujem a i voljela bi da imam dobar program vjezbi jer mi sva gojaznost odlazi u predjelu struka.Dobila sam t.z.v. slaufove, a moje mjesto gdje zivim nema nikakvu teretanu niti fitnes centar pa ni nekog strucnjaka koji bi mi fino pokazao neke vjezbe.Uh ja se natipkah! Pozdrav DRUSTVO!

Autor: Milica
Datum postavljanja: 10.Mart.2005 u 15:30

ja imam strasan problem s kilazom i nema koju dijetu nisam probala. kod mene je malo genetski ali i hormonalni poremecaj. od lijekova sam probala bozen, jabukovo sirce i davno neke obesitas tablete. pila sam i toplu voduujutro i limun ali od toga ode zeludac. a cir imam dugo a debela sam. isla sam i na aerobik,ali kratko iz zdravstvenih razloga. sad cu ponovo to poceti i mislim da jedino tako je pravilno i najbolje regulisati kilazu. ako neko ima iskustvo sa hormonalnim problemima nek podjeli s nama. meni je ovo najveci problem u zivotu i kaka bi to rijesila,sve bi rijesila. volim jesti ali se mogu kontrolisati kod slane hrane ali slatkisi su mi slaba strana. ne pusim i ne pijem kafu i alkohol ali sam ovisnik o slatkisima i zato sam ja mislim jedini nepusac koji razumije i brani pusace. to je ovisnost. a voce ne jedem,i to je jedan problem vise. imama 110kg i mislim da sam najteza na forumu.

-------------

Sjeticu se, sjeticu se, sjeticu se...

Datum postavljanja: 10.Mart.2005 u 16:16

Milice ! Promeni avatar sa ovim i ima o`ma da smrsas

P.S. Ne gutajte nikakve tablete . Ne trujte se dzabe . Da to pali odavno bi ceo svet sredio svoju kilazu sa lekicima . Pogotovo se najezim kada cujem da neko kupuje te preparate koji se reklamiraju na TV iza kojih po pravilu stoje neke fantomske firme

-------------

Autor: Mauricije
Datum postavljanja: 10.Mart.2005 u 17:45

Evo jedne interesantne price.... 

Drugar  je proslo leto zapalio u Nemacku kod bakute,na dve nedelje.

Da ne pominjemo sto je bio malo krupnije gradje ali on je mislio da je debeo ( inace trenira ragbi) . I fino covek, slomljenog srca( bivsa-tezak raskid, ako se tako moze reci) depresivan, tuzan, pogubljen u Nemackoj bez igde ikoga, u sred leta, sam sa svojim mislima i bakutom,  pije Chang-shlang il ko zna sta od tih svih , apsolutno ne jede nista i vrati se u bg kao kostur koji je za dve nedelje skinuo 20 kila!!!! Sa solidnih 90kg on je spao na 70kg !!!!

p.s. naravno nije nastavio da se bavi ragbijem jer su ga pregazili....

eto vam saveta...

-------------
http://www.maksimalno.com">

Datum postavljanja: 11.Mart.2005 u 17:30

Evo predloga za klopu svima koji pate od viska kilograma

-------------

Autor: CESARICA
Datum postavljanja: 12.Mart.2005 u 10:28

Ljudi i ja sam probala turboslank i nista

Aj majko mila kad bi bar tri kila smrsala

crkla da bog da! :)

Datum postavljanja: 15.Mart.2005 u 17:18

Originalni autor: Milica

...meni je ovo najveci problem u zivotu i kaka bi to rijesila,sve bi rijesila...

Izvini ja sam se malo salila sa slicugama  Tek sad vidim koliko je to tebi bitan problem .

Moram nesto da ti kazem : Ne , ne i ne !!! Nemoj tako da se bedacis . Ok imas problema sa kilazom pa sta ? Kako mozes da kazes da ti je to najveci problem u zivotu ?

Sta bi rekla da su ti npr. u 25-oj god. otkrili miokard valvula prolapsu i da su ti rekli da ne smes u zivotu ali u zivotu da podignes nista teze od 2 kg , da ne smes da portcis nikad vise , da moras da pijes lekove dok si ziva , da moras da napomenes tu svoju manu na srcu svakom lekaru pocev od stomatologa , ginekologa ,...i da se pri tom svi oni bulje i iscudjavaju kada to cuju ...? Sta bi onda uradila ?

Eto to je nesto sa cime ja zivim vec par godina pa sta ? Ziva sam i dalje ! Trebalo mi je nekoliko meseci da se saberem sama sa sobom , da iskopam najboljeg kardiologa u zemlji da bih od njega dobila nanovo istu dijagnozi . Posle par meseci "invalidnog" ponasanja sam rekla STOP . Naravno da vodim racuna o mnogim stvarima koje mi smetaju ali mi ne pada na pamet da problem pravim vecim nego sto jeste . Nemam nameru da do kraja zivota zivim u strahu i paranoji . Bas ako hoces da znas ni moj cuveni Prposalol ne pijem stalno . Samo ga nosim uvek sa sobom za ne daj Boze . Razvucem osmeh i picim dalje . Pa jesam li ja jedna zena zmaj ili nisam ? Mislim , sta da ti pricam ?!

Dakle : Slazem se sa tobom da nije bas prijatno imati 110 kg ali ako je to nesto jace od tebe sta ces ? Da ceo zivot provedes u neraspolozenju ? Da svaki put mrzis sebe kada prodjes pored ogledala ? Da smatras da ti je debljina najveci zivotni problem ?

Ma daj "devojko" opasulji se ! Nauci sebe da volis bas takvu kakva jesi i naravno welcome to club zena zmajeva

-------------

Autor: lenshtina =D
Datum postavljanja: 10.Jun.2008 u 14:16
Originalni autor: Milica

ja imam strasan problem s kilazom i nema koju dijetu nisam probala. kod mene je malo genetski ali i hormonalni poremecaj. od lijekova sam probala bozen, jabukovo sirce i davno neke obesitas tablete. pila sam i toplu voduujutro i limun ali od toga ode zeludac. a cir imam dugo a debela sam. isla sam i na aerobik,ali kratko iz zdravstvenih razloga. sad cu ponovo to poceti i mislim da jedino tako je pravilno i najbolje regulisati kilazu. ako neko ima iskustvo sa hormonalnim problemima nek podjeli s nama. meni je ovo najveci problem u zivotu i kaka bi to rijesila,sve bi rijesila. volim jesti ali se mogu kontrolisati kod slane hrane ali slatkisi su mi slaba strana. ne pusim i ne pijem kafu i alkohol ali sam ovisnik o slatkisima i zato sam ja mislim jedini nepusac koji razumije i brani pusace. to je ovisnost. a voce ne jedem,i to je jedan problem vise. imama 110kg i mislim da sam najteza na forumu.

imenjakinjo, ja sam imala strasne probleme sa kilazom (i jos uvek ih imam) ali istovremeno i sa celulitom..
pomagao mi je rezim ishrane koji mi je prepisao nutrcionista, ali najzadovoljnija sam bila koristecu heralife proizvode (ne nije herbafast koji se reklamira na tvu) u kombinaciji sa aerobikom.
za 2 meseca sam skinula 10 kilograma koji se nisu vracali od oktobra do pre mesec dana kada sam pocela jako mnogo da jedem zbog nervoze oko faxa..
planiram opet da pocnem sa herbalife-om jer ni jednog tenutka nisam osecala glad niti manjak energije ili nesto slicno...
apsolutno sve pohvale proizvodu..

Autor: Lunja80
Datum postavljanja: 18.Jun.2008 u 06:28
Ne znam sta je gore...ja sam uzasna sto se hrane tice, i imala sam probleme, ali suprotne. Bila sam nenormalno mrsava. Kost i koza, sto bi rekli...
I dan danas se plasim vage...Zazirala sam od prodavnica, jer me je bilo sramota da se skinem i probam nesto. Sve je na meni visilo kao na civiluku. Uzas! Sada imam 55kg, i zadovoljna sam. Pazim, jedem na vreme, nekad i kad nisam gladna, samo da se ne ponovi ona strahota....

-------------
Maslacak

Autor: Mikac
Datum postavljanja: 25.Avgust.2010 u 10:52
Ima sad raznih dijeta, ali kad sam cuo tri dana http://www.dijetalnaishrana.com - dijeta ...
realno za tri dana se ne moze smrsati, jedino da ne jedes
bas nista :)
Oprezno sa djetama!

Odštamapaj stranicu | Zatvori prozor