Upotreba kreatina i njegov efekt na telo

Odgovori Odgovori strana  123 4>
Autor
  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije za temu Opcije za temu
maksim Otvori meni
Admin
Admin
Sličica

Član od:: 25.Januar.2003
Status: Nije na forumu
  Citat maksim Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Tema: Upotreba kreatina i njegov efekt na telo
    Postavio/la: 08.Februar.2004 u 11:27

Neko je ovde pitao u vezi kreatina. Nisam bio lenj i nasao sam neke studije o creatinu i kako utice na telo. U kratkim crtama:

- definitivno pomaze da se nabaci masa
- neke studije tvrde da poboljsava fizicku aktivnost(daje snagu), medjutim neke druge studije tvrde upravo suportno
- sto se tice efekta na zdravlje - kreatin je prilicno siguran i nema nikakvih ozbiljnih posledica po zdravlje

za one koji su dobri sa engleskim evo malo podataka:

Creatine has become a popular nutritional supplement among athletes. Recent research has also suggested that there may be a number of potential therapeutic uses of creatine. This paper reviews the available research that has examined the potential ergogenic value of creatine supplementation on exercise performance and training adaptations. Review of the literature indicates that over 500 research studies have evaluated the effects of creatine supplementation on muscle physiology and/or exercise capacity in healthy, trained, and various diseased populations. Short-term creatine supplementation (e.g. 20 g/day for 5-7 days) has typically been reported to increase total creatine content by 10-30% and phosphocreatine stores by 10-40%. Of the approximately 300 studies that have evaluated the potential ergogenic value of creatine supplementation, about 70% of these studies report statistically significant results while remaining studies generally report non-significant gains in performance. No study reports a statistically significant ergolytic effect. For example, short-term creatine supplementation has been reported to improve maximal power/strength (5-15%), work performed during sets of maximal effort muscle contractions (5-15%), single-effort sprint performance (1-5%), and work performed during repetitive sprint performance (5-15%). Moreover, creatine supplementation during training has been reported to promote significantly greater gains in strength, fat free mass, and performance primarily of high intensity exercise tasks. Although not all studies report significant results, the preponderance of scientific evidence indicates that creatine supplementation appears to be a generally effective nutritional ergogenic aid for a variety of exercise tasks in a number of athletic and clinical populations. [References: 66]

Molecular & Cellular Biochemistry. 244(1-2):89-94, 2003 Feb.

"Be the change you wish to see in the world..." <
Vrati se na vrh
djon Otvori meni
Govornik
Govornik
Sličica

Član od:: 23.Januar.2004
  Citat djon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 01.Mart.2004 u 13:39
svaka cast majstore, samo ja nisam pitao u vezi kreatina
Vrati se na vrh
Fanfon Otvori meni
Dopisnik
Dopisnik
Sličica

Član od:: 29.Februar.2004
  Citat Fanfon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 01.Mart.2004 u 15:01
Nego?
Vrati se na vrh
djon Otvori meni
Govornik
Govornik
Sličica

Citat djon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 02.Mart.2004 u 13:05

na vrh mi je jezik..........

Vrati se na vrh
djon Otvori meni
Govornik
Govornik
Sličica

Citat djon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 10.Mart.2004 u 10:20
JOS MALO CU SE SETIT..
Vrati se na vrh
Srdja015 Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Član od:: 11.Mart.2004
  Citat Srdja015 Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 12.Mart.2004 u 08:39

Ja sam novi ovde, stoga pozdrav svima!!!

A za kreatin, ja ga ne bih uzimao jer pumpa vodu u misice, pre bih uzeo neke proteine, posto su oni glavna gradivna materija misica...

Kao npr. whey...

Znaci dosta jaja, oko 6-7 dnevno, i nije istina da se jedenjem zumanceta povecava holesterol, ako vezbate svakodnevno, necete imati problema sa holesterolom...

I 2l mleka....Samo cugaj mleko brale....

Meso, pogotovo crveno...i belo pilece..hehe..ma svako, samo da nije MNOGO masno...

Kreatin se inace uzima sa dekstrozom, radi boljeg transporta do misica...

A dekstrozu uzimajte i ovako, posle treninga, posto brzo povraca energiju izgubljenu na trenigu...

Moze i pre treninga, i u toku cak...

Nece opterecivati stomak, posto se i ne vari...

Vrati se na vrh
Fanfon Otvori meni
Dopisnik
Dopisnik
Sličica

Citat Fanfon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 12.Mart.2004 u 19:55

Mnogo zumanaca povecava stetni holesterol ma kolik0 se tebi cinilo da nije tako. Ne mogu se sve toksicne i stetne materije izbaciti redovnim treningom. A pogotovo sto u zumancu jajeta ima 4-5 puta vise masnoce nego u belancetu iako su i svi glavni vitamini i minerali u njemu. Kad radis masu ne bi trebao jesti vise od 5 zumanaca dnevno posto je to previse masti.

Takodje se ne moze porediti kreatin i protein kao sto si naveo posto ima je funkcija sasvim drugacija. Kreatinom se dobija snaga i izdrzljivost za trening a uzimanjem proteina je neces dobiti. Protein se koristi da bi se nadoknadio odn. unapredio misic koji je potrosen tokom treninga a ne da bi se dobila snaga... Postoje posebni preparati za snagu. Takodje 2 litra mleka je previse cak i za trening mase posto mleko sadrzi mlecni secer-laktozu koja se tesko razgradjuje u zelucu a oko 80%ljudi ima problema sa njenim varenjem(naucno dokazano). Imajuci u vidu da litar mleka ima oko 500 Kcal onda je uzimanje 1000Kcal dnevno putem mleka previse posto se mogu uzeti mnogo efektivnije kalorije kao npr. putem pirinca. Taikodje je vrlo vazno uzimati dosta vode tokom celog dana a ne samo pri treningu pa bi onda ona 2 litra mleka opet bilo previse. Pola litra je dovoljno...

Vrati se na vrh
Srdja015 Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Citat Srdja015 Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 16.Mart.2004 u 18:51

Ima strava postova na forumu elite security po pitanju teretane...i zumanceta...a za mleko jesam malo preterao...hehe...

Je l imao neko iskustva sa kreatinom u sumecem obliku...Creatin pump, ili tako nesto... Kazu da mu je dejstvo jace 4 puta nego obicnom kreatinu...

:)
Vrati se na vrh
Fanfon Otvori meni
Dopisnik
Dopisnik
Sličica

Citat Fanfon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 17.Mart.2004 u 09:44
Na kom elite security forumu? elitesecurity.org?
Vrati se na vrh
MaryJane Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac

Član od:: 17.Mart.2004
  Citat MaryJane Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 17.Mart.2004 u 11:12

jao ljudi vi ste prsli svi :))) mislim da malo preterujete sa svim tim sranjima... mnogo jaja, mleka, kreatim, aminokiseline... sto je mnogo, mnogo je... ako ste za zdrav zivot, dobar izgled i te fore... pamet u glavu i pravac nutricionista... kazete mu fino da vezbate, sta hocete ( da nabacite masu itd ) i zavrsite posao... on vam prepise hranu koja je NAJBOLJA za vas i iz koje cete uzimati sve potrebne materije u potrebnim kolicinama.

ne znam zasto svi hocete na svoju ruku, kao da ste popili mozak pola sveta :)))

ajde budite mi pametni :)))

Keep your friends close, but keep you enemies closer....
Vrati se na vrh
Srdja015 Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Citat Srdja015 Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 17.Mart.2004 u 14:41

Moja Mary...

Vrati se na vrh
Fanfon Otvori meni
Dopisnik
Dopisnik
Sličica

Citat Fanfon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 17.Mart.2004 u 15:46
Taj nutricionista nece ti reci nista sto ne znas ili sto ne mozes saznati Samo ce ti olaksati novcanik. Licni trener je dobra opcija ali veoma skupa...
Vrati se na vrh
Srdja015 Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Citat Srdja015 Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 18.Mart.2004 u 09:40

Aha...na elitesecurity.org...Tema bodybuilding : )

Vrati se na vrh
MaryJane Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac

Član od:: 17.Mart.2004
  Citat MaryJane Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 18.Mart.2004 u 13:16

jao bre fanfon.... mnogo si sinak primitivan :))) olaksti novcanik? ja stvarno ne znam iz koje si ti nedodjije, ALI postoje savetovalista, npr. Pasterova br.2. Samo uzmes knjizicu i odes tamo, zakazes i dogovoris se sa nutricionistom... on ti izvadi krav i sve sto treba. kazes mu da treniras i on ti sve fino prepise kako treba. i ne uzme ti ni kinte. moje neke drugarice su isle tamo da bi smrsale. i sve do jedne su to i uspele. Tako idu i oni koji treniraju.

To su doktori organizovali zbog ljudi koji se nezdravo debljaju i zbog takvih TUPANA kakvi ste vi :))) ovo tupana nemoj uzimati za ozbiljno... samo ti tepam :))

jeste srkiboy tvoja sam Mary :))))

Keep your friends close, but keep you enemies closer....
Vrati se na vrh
Saxoo Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac

Član od:: 04.Februar.2004
  Citat Saxoo Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 18.Mart.2004 u 15:10

Evo vidite ima i postenih ljudi,mozda ti jos oni placajuLOL ,ne?Da budes zdrav covece,pa to im je cilj,zabole njih za tvoju kintu.Ajd ne lupaj vise MaryJane.

saxoo
Vrati se na vrh
Fanfon Otvori meni
Dopisnik
Dopisnik
Sličica

Citat Fanfon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 18.Mart.2004 u 18:54
E MaryJane vidis ja nemam vremena da jurim po savetovalistima a i da dolazim za Beograd da bi pricao sa nekim nutricionistom posto mi je "slucajno" otac sportski lekar pa znam kako to ide. Od besplatnih savetovalista se jos niko leba nije najeo. Podsecas me na one sto reklamiraju onu spravicu za trbusnjake-Ab tronic. Samo sedis a drugi sve radi za tebe. Nemam ja sta da idem kod nutricioniste da me savetuje. Nista meni ne fali. Sve sto znam naucio sam sam ali posto si zensko i nemas pojma kako je tesko nabaciti kvalitetnu masu onda te necu mnogo kritikovati. Vama devojkama nije problem smrsati ali mnogo veci je muskima nabaciti masu. Smrsati ja mogu kad hocu ali dobiti kvalitetan misic uz sto manje hemije je izuzetno tesko.
Vrati se na vrh
Mauricije Otvori meni
Admin
Admin
Sličica
Admin

Član od:: 28.Januar.2004
  Citat Mauricije Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 19.Mart.2004 u 09:15

CCCC..... al ste muskarcine! Svaka vam cast...

pa sta ako je tebi otac sportski lekar? jel jedini? najpameniji?  pa sta??? kakave to veze ima? Jel to znaci da ako je tebi otac sportski lekar da si ti i ti sportski lekar? Meni je otac Pukovnik al to mene ne cini VOJNIKOM!!!! dobro znas proceduru al to nije jedina. I ima od savetovalista leba jer  ja garantujem... a ti sto slusas te price bolje probaj nesto pa komentarisi...

Prestanite vise da zivite na mamin i tatin racun i malo okusite koliko je zivot zajeban...

Umesto svi da se pravite pametni toliko, napravite nesto od sebe pa pricajte price drugima. Umesto fino da objasnite devoci da gresi ili da nije u pravu , vi se kao sad nasli da je tu pljujete... da dokazujete kako ste vi muskarcine...

ako je jedini razlog sto ste na ovom forumu da bi nekog pljuvali ....

ma gadite mi se obojica...

Vrati se na vrh
Saxoo Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac

Član od:: 04.Februar.2004
  Citat Saxoo Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 19.Mart.2004 u 13:04
Pa izvoli ,izbaci me.Vama je tu sve ok,ljudi lupaju gluposti,-ona devojka shto je izgubila nevinost sa 26g 2thumbsili shta ti ja znam,i to je sasvim normalno.c cc ccLOLNemojte cenzurisati istinu
saxoo
Vrati se na vrh
Mauricije Otvori meni
Admin
Admin
Sličica
Admin

Član od:: 28.Januar.2004
  Citat Mauricije Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 19.Mart.2004 u 13:50

Ne planiram nikog da izbacujem, a jos manje da cenzurisem istinu, ovo je forum gde svako moze da izrazi svoje misljenje pa i takvi kao ti.  

A ne mogu da trpim izivljavanja i prepametne muskarcine koje se ovde nadmecu u tome ko ce koga vise  da ispljuje ili da pokaze koliko je ko glup. ako vam je do toga , nadjite se negde , potucite se  i resite problem ko posteni muskarci... a ne umesto toga da se ovde krijete, podjebavate devojke ko neke mamine pizde...

Vrati se na vrh
Fanfon Otvori meni
Dopisnik
Dopisnik
Sličica

Citat Fanfon Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 19.Mart.2004 u 18:35

Ocigledno je da si sve ovo pogresno razumeo. Kako se meni cini ovde sam ja uvredjen: "mnogo si mi sinak primitivan:)))";"To su doktori organizovali zbog ljudi koji se nezdravo debljaju i zbog takvih TUPANA kakvi ste vi :))) ovo tupana nemoj uzimati za ozbiljno... samo ti tepam :))". Ja sam ovo od MaryJane shvatio kao podsmevanje. A u svom odgovoru sad kad ga citam po n-ti put nisam nasao nesto cime sam nju uvredio. To sto sam naveo da mi je otac sportski lekar nije zato da bi nekog omalovazio vec da bi rekao da neke stvari znam o temi za koju je MaryJane, tako ispada, rekla da nemamo pojma. Uletela je usred rasprave i bukvalno je sasekla.

Ona kaze:"

jao ljudi vi ste prsli svi :))) mislim da malo preterujete sa svim tim sranjima... mnogo jaja, mleka, kreatim, aminokiseline... sto je mnogo, mnogo je... ako ste za zdrav zivot, dobar izgled i te fore... pamet u glavu i pravac nutricionista... kazete mu fino da vezbate, sta hocete ( da nabacite masu itd ) i zavrsite posao... on vam prepise hranu koja je NAJBOLJA za vas i iz koje cete uzimati sve potrebne materije u potrebnim kolicinama." A da mi nece taj nutricionista preporuciti svinjetinu da jedem? Pa preporucice mi isto sto je ona nazvala sranjem.

Niti sam ja ovde tvrdio da sam prepametan niti zivim na mamin i tatin racun a mnoge stvari sam probao tako da kad nesto tvrdim onda stojim iza toga posto sam to prethodno iskusio.

Ako si ti KOksi pogresno protumacio poruku onda je to tvoj problem ali moram priznati da stvarno nisam ocekivao tako nesto od tebe.

Vrati se na vrh
 Odgovori Odgovori strana  123 4>

Prečica Dozvole u okviru foruma Otvori meni

Ova strana je generisana za 0.094 sekundi.
Ovaj forum podržava
YouTube Logo
Saznajte više