Whey protein-kako, sta, koliko, gde?

Odgovori Odgovori
Autor
  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije za temu Opcije za temu
Milos Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Član od:: 02.Maj.2005
Status: Nije na forumu
  Citat Milos Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Tema: Whey protein-kako, sta, koliko, gde?
    Postavio/la: 04.Maj.2005 u 07:43
Video sam na ovom forumu da se mnogo govori o proteinima. U toj prici preovladava whey protein. Kako se on koristi, na koji nacin deluje, koliko kosta, da li je stetan po zdravlje i gde se moze kupiti??
Dub
Vrati se na vrh
Pioneerko Otvori meni
Govornik
Govornik
Sličica

Član od:: 06.Novembar.2004
  Citat Pioneerko Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 09:04
sve ti pise po temama...   jel toliko tesko pogledati???
www.glupi4um.vo.cx
Vrati se na vrh
zadig Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac

Član od:: 04.Maj.2005
  Citat zadig Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 09:34
Neka nema veze.
Postoji vise vrsta proteina.
Jedan od njih je i WHEY protein (ima ga ono 60-70-80 po brojevima) je namenjen za povecanje MISICNE mase organizma.
Ovi brojevi, tj procenti oznacavaju procente cistog proteina koji prasak/preparat sadrzi. KOliko sam ja skotno Whey proteini (nastali iz engleskog weight gainer) imaju i kreatina u sebi koji pomaze rast misicne mase (kreatin inace proizvodi i nase tijelo, ali ne dovoljno da bi se pospjesio rast dovoljno brzo i efikasno koliko mi hocemo).

Sada koji je najbolji je diskutabilno. Pominju se problemi sa bubrezima i varenjem, te onemogucavanju tijela da prozvodi kreatin nakon prestanka koriscenja.
Najbolje je otici u dobar gym i raspitati se.

Ja pijem ove bez kreatina jer se ne zelim napumpati ali samo jos vise formirati. Vecina na kojima bise BCAA approved bi trebali biti ok. Sada se prodaju o oni koji se lako vare plus komplex vitamina (pogotovo E) koji pomaze organizmu.

Ponavljam, posto ne poznajem trziste u YU (pardon SCG) gledaj da se raspitas "so bi se reklo" na licu mijesta.

PS otprilike je doza maximalna 150 grama proteina dvevno, gledaj da to ne predjes.

ma kakv potpis bolan ne bio
Vrati se na vrh
zadig Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac

Član od:: 04.Maj.2005
  Citat zadig Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 09:38
znaci nije stetan po zdravlje.

radi ovako:
za vrijeme vjezbanja si trgas misicna vlakna, a da bi ih obnovio treba "materijala" proteina i saharida. Posto ih ne uzimas dovoljno u dnevnoj ishrani, ovim to nadoknadjujes.
Obicno se uzima poslje treninga ili ujutru dozu, pa opet navece. Zavisi od proizvoda (pise upustvo na svakom).
Recimo neki se ne smiju mjesati sa mljekom, a neki smiju.

ma kakv potpis bolan ne bio
Vrati se na vrh
Pioneerko Otvori meni
Govornik
Govornik
Sličica

Član od:: 06.Novembar.2004
  Citat Pioneerko Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 11:10

Originalni autor: zadig

Neka nema veze.
Postoji vise vrsta proteina.
Jedan od njih je i WHEY protein (ima ga ono 60-70-80 po brojevima) je namenjen za povecanje MISICNE mase organizma.
Ovi brojevi, tj procenti oznacavaju procente cistog proteina koji prasak/preparat sadrzi. KOliko sam ja skotno Whey proteini (nastali iz engleskog weight gainer) imaju i kreatina u sebi koji pomaze rast misicne mase (kreatin inace proizvodi i nase tijelo, ali ne dovoljno da bi se pospjesio rast dovoljno brzo i efikasno koliko mi hocemo).

Sada koji je najbolji je diskutabilno. Pominju se problemi sa bubrezima i varenjem, te onemogucavanju tijela da prozvodi kreatin nakon prestanka koriscenja.
Najbolje je otici u dobar gym i raspitati se.

Ja pijem ove bez kreatina jer se ne zelim napumpati ali samo jos vise formirati. Vecina na kojima bise BCAA approved bi trebali biti ok. Sada se prodaju o oni koji se lako vare plus komplex vitamina (pogotovo E) koji pomaze organizmu.

Ponavljam, posto ne poznajem trziste u YU (pardon SCG) gledaj da se raspitas "so bi se reklo" na licu mijesta.

PS otprilike je doza maximalna 150 grama proteina dvevno, gledaj da to ne predjes.

ccc, sve je to lepo i krasno, ali molim te objasni mi kakve veze sad imaju whey i kreatin???

a sto se naziva tice, ono sto si napisao nije tacno! whey = surutka...

malo si ti tu pobrkao loncice...

www.glupi4um.vo.cx
Vrati se na vrh
Sigma Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac

Član od:: 21.April.2005
  Citat Sigma Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 11:50

Da li to vazi za sav protein koji uneses u organizam dnevno, ili samo za suplementirani protein?

Vrati se na vrh
Mr BIG Otvori meni
Govornik
Govornik
Sličica

Član od:: 02.Januar.2005
  Citat Mr BIG Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 12:07

2g proteina na 1 kg telesne tezine (dnevni unos) i kao sto je gore neko napomenuo whey je protein od surutke... Proteini su za bogatase mnogo su skupi

www.steroidionline.tk

Vrati se na vrh
dadap Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Član od:: 20.Mart.2005
  Citat dadap Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 12:53
Imas i jeftinijih proteina od losijih firmi, ali ti ih ne preporucujem jer su nekvalitetni. Neki cak stave mleko u prahu i prodaju kao proteine...    
Per aspera, ad astra
Vrati se na vrh
dadap Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Citat dadap Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 12:58

znaci nije stetan po zdravlje.

Recimo neki se ne smiju mjesati sa mljekom, a neki smiju.

Generalno svi proteini smeju da se mesaju sa mlekom, samo nije preporucljivo ako zelis brzu apsorpciju (recimo posle treninga) jer mleko se dosta sporo probavlja. Tako da ih je mnogo bolje mesati sa vodom.
Per aspera, ad astra
Vrati se na vrh
w_in_ns Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Član od:: 10.Mart.2005
  Citat w_in_ns Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 17:44

Whey nije marka proteina kao sto mnogi pocetnici misle, nego  protein namenjen za postizanje ciste misicne mase odnosno definicije. Ovaj tip preparata sadrzi 70-80% proteina a ostalo su UH, masti, arome, glutamin...   Ni jedan protein niije stetan, to je sastavni deo svakodnevne hrane, tako da se neces otrovati, ako preteras moze samo da ti bude muka, da ti se zgadi ili da zavrsis na WC solji. Ni jedan preparat ti nece pomoci u izgradnji kvalitetne misicne mase bez proteina!!!

Procitao sam malo pre tvoj predhodni post u kome kazes da si mrsav, tako da whey ne bi trebao da bude tvoj izbor.

Vrati se na vrh
dadap Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Citat dadap Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 04.Maj.2005 u 22:37
Najbolje je da prvo, kao sto smo ti vec rekli,da regulises ishranu i pocnes lepo da treniras.
Per aspera, ad astra
Vrati se na vrh
Milos Otvori meni
Žutokljunac
Žutokljunac
Sličica

Član od:: 02.Maj.2005
  Citat Milos Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 07.Maj.2005 u 16:38
Moj ortak pije neke proteine ali ne ide u teretana. Da li ih pije onda za  dzabe?
Dub
Vrati se na vrh
Steroid beast Otvori meni
Govornik
Govornik

Član od:: 27.Septembar.2004
  Citat Steroid beast Citat  OdgovoriOdgovori Direktan link ka ovoj poruci Postavio/la: 14.Maj.2005 u 13:34
Ne znam zbog cega ih onda pije.

Posto pominjete brojeve, morate isto tako pomenuti da whey ide i do 87%, pogotovo izolat.

Za tebe Milose bi bio dobar, proed extra ishrane koja bi se sastojala od najmanje 6 obroka, jedan odlican gainer, kako bi nabacio sto vise kvalitetnih misica. I da ne bi imao problema sa varenjem, sa prolivom, bolovima u stomaku i naravno, gubitkom apetita...a sve to je vezano za nekvalitetan protein.
Vrati se na vrh
 Odgovori Odgovori

Prečica Dozvole u okviru foruma Otvori meni

Ova strana je generisana za 0.750 sekundi.
Ovaj forum podržava
YouTube Logo
Saznajte više